RYŠKIASPALVĖ V.PRAČKAILOS SĖKMĖS ISTORIJA

Monikos Būblaitytės straipsnis Kidulių seniūnijos tinklapyje www.kiduliai.lt

RYŠKIASPALVĖ V.PRAČKAILOS SĖKMĖS ISTORIJA

Beveik mėnesį Kidulių dvare buvo eksponuojama Vaido Pračkailos tapybos darbų paroda „Laiko taku“ . Ryškūs, lengvi ir gerai nuteikiantys paveikslai sulaukė ne tik vietinių gyventojų, bet ir svečių dėmesio. Parodos uždarymą vainikavo projekto „Sėkmės istorijos“ renginys. Pilnutėlė dvaro salė skleidėsi nuo juoko ir gerų emocijų. Žinoma, pasirodė ir sudegusio teatro artistė Apolionija Zizirskienė. Muzikiniais intarpais susitikimą paįvairino muzikantas Juozas Kavaliauskas, kurio dainos „Kvepia žiedai“ nežinoti beveik neįmanoma.

Renginys įvairiapusiškumu ir spalvingumu nustebino net pačius organizatorius. Buvo ne tik kalbama, kaip įprasta, bet ir dainuojama, ir šokama. Dailininko už liežuvio traukti nereikėjo, pats noriai pasakojo apie savo, kaip menininko kelią, išieškotus ir netikėtus atradimus. Net spėjusius įdėmiai apžiūrėti ekspoziciją dailininkas turėjo kuo nustebinti. Pasakojo apie tai, kaip sugalvoja šmaikščius pavadinimus, kaip gimsta būtent tokio stiliaus darbai, kaip rezultatas ne retai būna visai kitoks, nei pradinė idėja. Kad nebūtų per daug priskirtas „prie meno“, juokėsi ir tikino, jog protingu jį pripažino mama. Pasak paties V. Pračkailos, jo sėkmės receptas: nuoširdus darbas. Mat, jau vien galėti daryti, kas miela širdžiai – sėkmė.

Svečiui meluoti neleido buvusi V. Pračkailos mokytoja, dabar Kidulių pagrindinės mokyklos direktorė, Nijolė Ūsienė ir keli klasiokai. Šiek tiek pavėlavęs atvyko ir kitas geras pažįstamas, Šakių rajono savivaldybės vicemeras Edgaras Pilypaitis.

Tokioje jaukioje aplinkoje V. Pračkailos charizma spindėjo ryškiau, nei lempų atšvaitai ant „basos galvos“.

Užuot mistika apipynęs herojės Apolionijos Zizirskienės atsiradimą, pripažino, kad tiesiog reikėjo išmaitinti šeimą. Dabar iš tapybos išgyventi irgi ne lengviau, todėl liaudies pamėgto vaidmens neatsisako. Susirinkusiesiems V. Pračkaila ne tik pademonstravo A. Zizirskienės sceninių rūbų kolekciją, bet ir atskleidė keletą užkulisinių triukų, kurie padeda išvengti daugybės moteriško „rėdymosi“ niuansų ir leidžia greičiau persikūnyti į personažą. Toks procesas buvo labai puikiai pademonstruotas, kai V. Pračkaila moterimi aprengė savo bičiulį iš Jurbarko. Paskui, net pats juokėsi, kad Apolionija turi dvynę.

Pramogų netrūko ir salėje sėdintiems. Loterijoje buvo praloštas V. Pračkailos paveikslas, o žaidimo „Atspėk  kainą“ nugalėtojas gavo kompaktinį diską, užrašų knygelę  ir rašiklį. Dar viena dovana kiduliečiams galima pavadinti  V. Pračkailos ir vietinio vyndario J. Vilkenio pažintį.

Vyrai  sutarė ir sukirto rankomis, kad Kidulių vyninėje Naujieji  šiemet bus pasitikti pagal Apolionijos Zizirskienės  scenarijų.

Parengė Monika Būblaitytė
2015-09-26

Rašyti atsiliepimą

Jūsų elektroninio pašto adresas jokiu atveju nebus rodomas svetainėje ar panaudotas kur nors kitur. Laukai, kuriuos būtina užpildyti pažymėti žvaigždute *