BALTAS KLUONAS

JUBILIEJINIS, 10-asis,
TARPTAUTINIS,
TRUMPO FILMO FESTIVALIS
„BALTAS KLUONAS“ 2012

TRUPUTIS ISTORIJOS

Mintis surengti trumpo mėgėjiško filmo festivalį kilo 2003 metų pavasarį keturiems marijampoliečiams: Linui Natkevičiui, Ričardui Mockui, Eugenijui Naikeliui ir Rimvydui Alenskui. Besvarstant, kur ir kaip organizuoti festivalį, kilo mintis surengti jį gražioje R.Alensko tėvų sodyboje, filmus demonstruojant tiesiog ant sodyboje esančio kluono sienos. Tam, kad vaizdas ant kluono sienos būtų ryškesnis, teko kluono galą nudažyti baltai. Taip ir atsirado festivalio pavadinimas – „Baltas kluonas“, o iš šio pavadinimo išsirutuliojo festivalio dalyvio diplomas „Baltas bilietas“, kuris įteikiamas visiems festivalio dalyviams. Pirmajame festivalyje 2003 metų rugpjūčio mėnesį dalyvavo 15 vietinių autorių-operatorių, kurie susirinkusiems parodė per 20 savo darbų – iki 3 minučių trukmės filmų.

Kituose festivaliuose daugėjo ir dalyvių, ir filmų, ir žiūrovų. Tačiau pagrindinė festivalio idėja išliko: „Baltame kluone“ galima rodyti mėgėjiškus filmukus bet kokia tema, kurių trukmė ne ilgesnė, nei trys minutės.

Vienas autorius gali pateikti ne daugiau, kaip du filmus.

O KAS ŠIEMET DARĖSI ?

Rugpjūčio 3 dieną, penktadienį, įvyko 10-asis mėgėjiško trumpo filmo festivalis „Baltas kluonas“. Renginys vyko tradicinėje vietoje – Vekeriotiškėse, Irenos ir Algio Alenskų sodyboje. Gausiai susirinkę žiūrovai ir dalyviai trumpus filmukus tradiciškai stebėjo ant baltos kluono sienos. Šiais metais žiūrovai pamatė 35 filmukus, kuriuos pristatė 24 autoriai. Čia dalyvavo autoriai iš penkių valstybių – Lietuvos, Lenkijos, Norvegijos, Vokietijos ir Rusijos. Visiems dalyviams buvo įteikti diplomai – „Balti bilietai“ ir festivalio suvenyrai. Be filmų žiūrovai galėjo apžiūrėti ir čia pat surengtą fotoparodą, kurioje užfiksuotos akimirkos iš ankstesnių metų festivalio. Renginio nesutrukdė iš pradžių siautėjęs stiprus vėjas su lietumi. Linksmi vedėjai rado išeitį iš visų situacijų ir prikaustė susirinkusiųjų dėmesį. Belaukiant, kol sutems ir balta kluono siena bus tinkama demonstruoti filmus, žiūrovus linksmino Apolionija Zizirskienė, grojo Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centro kapela „Jovarai“ (vadovas Albinas Venclova).„Balto kluono“ idėja liko nepakitusi nuo pat pradžių – jis atviras visiems, mėgstantiems filmuoti, kurti. Svarbu, kad filmukai būtų ne ilgesni nei trys minutės. Jubiliejinį festivalį organizavo vizualaus meno klubas „Baltas kluonas“, kuriam pirmininkauja Tadas Žukelis.

( informacija iš www.marijampole.lt )

ŽEMIAU KELIOS AKIMIRKOS IŠ FESTIVALIO.
UŽMESK AKĮ ! ! !
(kai pažiūrėsi, nepamiršk pasiimt akies)

Prieš prasidedant

Gausybė žiūrovų

Kapela „Jovarai“

Festivalio vedėjai – Jolita, Liudvikas ir aš

Ve, koks originalus ekranas ! ! !

Atvažiavo baikeriai…

… ir parodė filmukų !

Improvizuotoje  „studijoje“ –
vienas iš organizatorių Eugenijus Naikelis

Baltas kluonas

Kiekvienam autoriui – atminimo dovana

Aktyvas

„BALTO KLUONO“ FESTIVALIS VYKSTA KASMET.
JEIGU DAR NEBUVOT – RUOŠKITĖS !
JEIGU FILMUOJAT – DALYVAUKIT !
JEIGU NEFILMUOJAT – PAŽIOPSOKIT ! ! !

Rašyti atsiliepimą

Jūsų elektroninio pašto adresas jokiu atveju nebus rodomas svetainėje ar panaudotas kur nors kitur. Laukai, kuriuos būtina užpildyti pažymėti žvaigždute *