LIEPOS 29 – GRIAUSTINIO DIENA

Statistikos duomenimis vidutiniškai kasmet pasaulyje nutrenkti žaibo pabaigia dienas apie trys tūkstančiai žmonių.
Bile žąsinui aišku, kad reikia saugotis ne griaustinio, ale žaibo. Griaustinio metu geriau netampyti likimo už plaukų ar panašių atsikišimų. Iškrova būna, sakyčiau, stiprokoka – nuo 100 mln. voltų iki 2000 mlrd. voltų. Tiesiai į žmogų žaibas pataiko labai retai. Dažniausiai liuopina per antenas, stulpus, medžius ir kitus aukštus ypač metalo turinčius daiktus. Paskiau visa stiprybė išsiskirsto žemėje.
Į vandenį žaibas trenkia maždaug tiek pat kiek ir į žemę. Be to vandeniu srovė plinta geriau negu žeme, todėl audros metu geriau nesimaudyti, neplaukioti valtimi. Meškerioti – baisiai pavojinga, nes meškerė suveikia kaip antena! Jokiais būdais negalima skleisti lietsargio, važiuoti dviračiu, motociklu ir t.t. Geriau būti kuo toliau nuo metalinių daiktų, nors per 30 metrų. O štai automobilyje, autobuse, troleibuse, traukinyje būsite visiškai saugūs, žinoma, nepamirškit užsidaryti visų langų ir nuleisti automobilio anteną.


Ta pati statistika byloja, kad žaibas dažniausiai trenkia į ąžuolą – 54 kartai iš šimto, į topolį ploja 24 kartus, iš to šimto eglės nukenčia 10 kartų ir praktiškai niekada per šakas negauna beržas beigi klevas. Jeigu perkūnija užklupo miške, tai lįskit po klevu, nes beržo lapija skysta.

Specialistai primena, kad perkūnijos-žaibūnijos metu net būdami namuose BŪTINAI:
1. Uždarykit langus ir fortkes;
2. Iš tinklo išjunkit radijas, televizorius, kompiuterius, prosus, stimuliatorius, vibratorius ir kitus elektros prietaisus;
3. Nesilieskit prie radiatorių ir visokių metalinių vamzdžių;
4. Nerekomenduojama kalbėti telefonu ir ypač mobiliaku atvirose vietose.

♦ ♦ ♦

Kadangi esu gerokai trenkta, man asmeniškai laaAAaabai patinka griaustinis su žaibais. Kai pamatau besiartinančia audrą, išsiverdu kavos, prisikepu miltinių blynų, užleidžiu džiazo plokštelę, sėdžiu verandoj ir KAIFUOJU ! Grožybė neišpasakyta ! ! !

Va, užmeskit akį į nuotraukas:

Dabar akį pasiimkit !

♦ ♦ ♦

Radau net du bajerius šia tema:

♦ ♦ ♦

– Kodėl žaibuojat blondinė stovi prie lango?
– Galvoja, kad fotografuoja !

♦ ♦ ♦

Tik suvalkietis perkūnijos metu gali vytis ištrūkusį lietsargį ir šaukti:
– Sustok, rupūže, o tai pragersiu ! ! !

♦ ♦ ♦

Rašyti atsiliepimą

Jūsų elektroninio pašto adresas jokiu atveju nebus rodomas svetainėje ar panaudotas kur nors kitur. Laukai, kuriuos būtina užpildyti pažymėti žvaigždute *