SU ŠVENTOM VELYKOM ! ! !

VISUS, VISUS SVEIKINU SU ŠVENTOM VELYKOM ir LINKIU:

ŽALSVO PUMPURO PLYŠIMO,
MAŽO PAUKŠČIO SUGRĮŽIMO,
SIDABRINIO KATINUKO,
DEBESĖLIO BALTO PŪKO,
DŽIAUGSMO, SAULĖTŲ VELYKŲ
IR KITŲ GRAŽIŲ DALYKŲ ! ! !

NEUŽMIRŠK, KAD…

☻ Velykų dieną reikia šaudyti į viršų. Taip nubaidysi nuo gyvenvietės ir namų visas negandas, piktas dvasias.
☻ Jei Velykų rytą, dar prieš saulėtekį, nusiprausi šaltu vandeniu, jokie skauduliai neaugs.
☻ Velykų rytą nuluptų kiaušinių kevalus sudeginsi krosnyje – naminiai paukščiai geriau iš kiaušinių risis.
☻ Kad namuose visus metus būtų skalsa, pirmąjį nuluptą kiaušinį prie Velykų stalo supjaustyk į tiek dalių, kiek už stalo sėdi žmonių, visiems jiems po dalelę to kiaušinio padalink.

VELYKŲ SIMBOLIS ir PAGRINDINIS PATIEKALAS – KIAUŠINIS. KODĖL?

Kiaušinis nuo pagonybės laikų simbolizuoja gyvybės atsiradimą, vaisingumą, kosmosą. Žmonės tikėdavo, kad pradaužus kiaušinį iš jo išlenda gemalu pasivertusios gyvatės gyvybė.
Kiaušiniams mūsų protėviai priskirdavo nemažai gydomųjų galių. Tikėta, kad jie gydo žaizdas, o žaliais kiaušiniais gydytas moterų nevaisingumas. Velykų kiaušiniams būdavo priskiriamos ypatingos galios.
Tikėta, kad Velykų kiaušinius užkasus laukuose, pastarieji tais metais duos gerą derlių.

Gyvatės laikytos požemio gyventojomis. Tikėta, kad jos globoja derlių, pasirodžiusios pavasarį, prikelia augmeniją ir gyvūniją. Žmonės buvo įsitikinę, kad ir mirusiųjų vėlės iš anapus žemėje pasirodo gyvatės pavidalu. Margučių ridenimas pažeme per Velykas simboliškai reiškia žemės gyventojų – gyvačių – budinimą.

Kiaušinių marginimas: Nuo seno tikėta, kad jis turi magiškos galios. Lietuvoje rasta margintų kiaušinių, kurie mus pasiekė dar iš XIII a. Lietuvoje kiaušiniai dažniausiai marginami rašytiniu, skutinėtiniu ir tepliotiniu būdu. Kiaušiniai marginami Velykų šeštadienį. Saulučių skutinėjimas ant kiaušinių – tai viltis, kad metai bus saulėti, žvaigždučių skutinėjimas – laukams netrūks šviesos nei dieną, nei naktį, žalčiukų skutinėjimas – pavasarį pabus gyvybė. Raudona kiaušinių, jų raštų spalva simbolizuoja gyvybę, žalia – bundančią augmeniją, geltona – prinokusius javus, juoda – žemę, mėlyna – dangų.
Namuose saugomi margučiai turėdavo saugoti sodybą nuo Perkūno.

Velykė: Gerokai primirštas Velykų personažas, savotiškai panašus į Kalėdų senelį.
Seniau Velykų rytą vaikai prabudę dažnai rasdavo ant namų palangės padėtų dovanų – po du kiaušinius. Tai būdavo Velykės dovana. Vaikai tikėdavo, kad ji, anot mažylių tėvelių pasakojimų, gyvena kažkur pamiškėje, moka gražiai marginti kiaušinius, atėjus pavasariui, primargina jų daugybę, sudeda visus į vaško arba cukraus vežimą, pasikinko į jį miško ilgaausius ir išvažiuoja pas gerus vaikus. Naktį visus juos aplanko ir apdovanoja.

Velykų eglutė: Seniau ji daug kam būdavo įprasta. Ją žmonės patys pasidarydavo: prie tiesios šakos pririšdavo eglės šakeles, padarydavo eglutės formos medelį, jį papuošdavo pavasarį išsprogusiais žilvičio kačiukais, forminiais sausainIukais, popieriniais paukščiukais, gėlytėmis, medelyje padarydavo lizdelių, į juos įstatydavo po 9-12 kiaušinių. Tikėta, kad Velykų eglutės kiaušiniai žmogui neša laimę.


O DABAR PAVASARIO PROGA PASKAITYKIM ANEKDOTŲ!

KLAUSIMAS:
KODĖL KATINAI PER MORČIŲ TAIP GARSIAI KNIAUKIA?
Atsakymas – žemiau.

☻ ☻ ☻
Kiekvieną pavasarį reikia pasukti laikrodžio rodykles vieną valandą į priekį. Kasmet daugelis būna  tuo labai nepatenkinti. O juk taip nesunkiai būtų galima visus nudžiuginti! Užtektų rodykles persukti ne naktį iš šeštadienio į sekmadienį, o penktadienio vidurdienį !
☻ ☻ ☻
Pavasaris… Daugiaaukščio kieme stovi naujutėlaitis importinis automobilis. Už priekinio stiklo, prie vairo, padėtas raštelis: „Ar tu tokios norėtum?“ Ant kapoto cviaku išraižyta: „O Jūs kokiu tikslu klausiate?“
☻ ☻ ☻
Mergina vaikinui:
– Pavasaris! Taip viskas gražu! Šilta, žalia, pavasarinis oras, daugybė žiedų, romantika, meilė, m-m-m… Ar tu nori, kad greičiau ateitų pavasaris?
– Jo-o-o-o-o… Ba mano žieminės padangos prastos…

☻ ☻ ☻
Susitinka du narkomanai:
– Ė, a girdž? Aš per televizorių mačiau, tai ten sakė, kad narkotikai trukdo pamatyti tikrą gamtos grožį, pavasarį…
– Meluoja čia jie! Vat vakar prieinu prie lango ir viską matau – saulutė čiulba, paukščiukai šviečia…

– Noriu šokti, dainuoti, mylėti, lengvai kvėpuoti! Ar čia pavasaris, Bagyra?
– Ne, Maugli, čia nuo grybų…

☻ ☻ ☻
Merginos, jūs vis dar tikitės surasti padorų, protingą, gražų, talentingą, gerą, dėmesingą ir prie viso to LAISVĄ vaikiną?
Veltui svajojate! Tokius patinus, kai jie dar buvo maži šunyčiai, jau seniai išsidalino!

☻ ☻ ☻
Pavasaris. Eina žmogėzas mišku, žiūri – kabo berže panelė trumpu sijonuku. Geriau įsižiūrėjo – laikosi tik dantimis šakos įsikandusi.
– Ai, mergina, ką čia darai?
Ji, nepalesdama šakos, atsako:
– Ssssulą gggerrriu…

☻ ☻ ☻
ATSAKYMAS Į KLAUSIMĄ:
KATINAI PER MORČIŲ GARSIAI KNIAUKIA TODĖL, KAD KATĖS MYLI AUSIMIS!

☻ ☻ ☻

Rašyti atsiliepimą

Jūsų elektroninio pašto adresas jokiu atveju nebus rodomas svetainėje ar panaudotas kur nors kitur. Laukai, kuriuos būtina užpildyti pažymėti žvaigždute *