RUGSĖJO 22-oji – PASAULINĖ DIENA BE AUTOMOBILIO

Iš visų mašinų geriausiai valdau mėsmalę. Va, tą jau ir užrištom akim be problemų išardau ir sudedu. Su automobilio vairavimu – kiek durniau. Tiksliau, visai prastai. A, naje, dar dviračiu pavažiuoju, karučiais, arkliuku… Visos žinios apie automobilio vairavimą prasideda ir baigiasi tuo, kad žinau per kurias duris įsėst reikia, kad važiuot pradėtum. O, dar atsiminiau, kažkada, rublio laikais, draugeliai mokė „Žiguliais“ važiuoti. Parodė kur bėgiai, kaip junginėjasi, kur gazas, stabdžiai ir t.t. Eik tu sau! Kaip smagu! Bizenu pirmu bėgiu ir džiaugiuosi.

– Junk antrą bėgį, – sako.
– Aha, junk, junk, kad aš ir pirmu bijau.
– Junk tik, sarmata tokiu greičiu važiuot.

Įjungiau. O svieteli margas! Dulkės tik rūksta. Aš į vairą taip stipriai įsitvėrusi, kad net krumpliai pabalę. Prakaitas per kasas žliaugia.O draugeliai žvengia, kaip arkliai drignių užkramtę.

– Junk trečia bėgį!
– Kad tau reikia, tai ir junk! – net kvėpuot užmiršau.
– Junk greičiau, o tai mašiną gadini!

Na, tai ką aš žinau, gal ir tikrai gadinu antru bėgiu važiuodama? Įkaliau trečią ir nuo plačiausio žvyrkelio tiesiai į kukurūzus kaaaai lėkiau…
Tuo ir baigėsi mano vairavimo mokslai.

Po šiai dienai jokios mašinytės neturiu. Kartais pasvajoju, kad ant senatvės gerai būtų kokia tratilka. Ale tos svajonės tuo ir gerai – pasvajoju, pasvajoju ir praeina.

Tai ir galvoju, kad ratų neturėdama, visai gražiai prisidėsiu prie tarptautinės dienos be automobilio šventimo. Nors visai be mašinų prastai būtų – nei į gastroles nuvažiuosi, nei pas chebrytę, nei anekdotų apie automobilius, vairuotojus ir policininkus nebūtų, o dabar – štai, paskaitykit.

4 atsiliepimai

 1. fukuotukaf
  Parašė 2008-09-20 at 14:01 | Nuoroda

  nu nebloga istorija, tik va kas yra tratilka tai nsupratau

 2. fukuotukaf
  Parašė 2008-09-20 at 14:01 | Nuoroda

  tipo masina??

 3. dah trididah tribidu
  Parašė 2008-09-25 at 10:44 | Nuoroda

  mano masinele man labai patynka\

 4. pritariu jum
  Parašė 2008-10-03 at 13:02 | Nuoroda

  lengviau gyvent kai turi mašinuką, tik va galėtų jie mažiau aplinką teršt

Rašyti atsiliepimą

Jūsų elektroninio pašto adresas jokiu atveju nebus rodomas svetainėje ar panaudotas kur nors kitur. Laukai, kuriuos būtina užpildyti pažymėti žvaigždute *