„DERLIAUS KRAITĖ“, kviečių kotletai (video)

FANTAZIJA KVIEČIŲ TEMA

Prie šito video, dar paskaitykit šiokių tokių smulkmenų apie patiekalo ruošimą.


ČIA PAGRINDINĖ TEŠLA:

500 gr kviečių ar kvietrugių
6-7 kiaušiniai
4 kupini šaukštai miltų

Grūdus gerai nuplauti, išrinkti visokias priemaišas ir mažiausiai per naktį laikyti užpiltus vandeniu.
Gerai išvirti. Nežinau kiek laiko. Gal kokias 30 min.? Reikia vis paragauti, kad minkšti būtų. Sumalti mėsmale. Jei netingi, galima permalti 2 kartus. Įmušti kiaušinius, išmaišyti. Suberti miltus ir vėl gerai išmaišyti. Jeigu kepant kotletus ar pan. subyra, tada į tešlą reikia įdėti daugiau kiaušinių.

DABAR TOLIMESNĖ EIGA – TAVO FANTAZIJOS VAISIUS

Jeigu darysi kažką panašaus į su sūriu užkeptą karbonadą, tai reikia įberti druskos, įspausti česnako, smulkintų svogūnų, mėgiamų prieskonių ir t.t. Formuoji blynus, volioji trupiniuose ir kepi keptuvėje. Tada ant viršaus dedi virtas daržoves ar grybus, ar viską kartu, grietinės… Žodžiu ką mėgsti, užbarstai lydyto sūrio ir užkepi orkaitėje ar mikrobangėje. Patiekti su įvairiais daržovių garnyrais.

Galima iš tos pačios tešlos formuoti kaip zrazus ar cepelinus su bet kokiu įdaru ir virti riebaluose.

Jeigu darysi mažus kukuliukus ir virsi daržovinėje sriuboje, gausis visai skani sriubikė su kliackais.

Gali prisikepti tokios formos kaip „žuvų piršteliai“ ir užsipili padažo ar paprasčiausios grietinės su česnaku.
Jeigu į tų „pirštelių“ vidų įlipinsi siaurą ilgą lydyto sūrio gabaliuką ar dešros juostelę (o skaniausiai abu kartu) –  gausis naujas patiekalas…

GALIMA DARYTI SALDŲ PATIEKALĄ

Tada į kvietinę tešlą nededi druskos ir svogūnų beigi kitokių mėsiškų prieskonių o įkapoji riešutų, įberi razinų ar džiovintų vaisių ir kepi „kietus“ blynus. Jeigu įpilsi pieno, vandens, tai  užmaišysi tešlą kaip paprastiems blynams. Valgyti kaip kam skaniau – gali graužti vienus, gali su vaniliniu grietinėlės padažu, bile kokia uogiene ar sirupu.
Kukuliukai iš tokios vos vos pasaldintos riešutinės tešlos nežmoniškai skanu įmesti į vaisinę sriubą vietoj makaronų.

TAI VA KIEK TOS FANTAZIJOS KVIEČIŲ TEMA !

Ne vegetarai, visaėdžiai vietoj grūdinės tešlos naudoja mėsos faršą ir prisikepa-prisiverda mėsiškų patiekalų su tais pačiais įdarais bei užkepais.
TIK DESERTO IŠ MĖSOS NETEKO VALGYT :-)))

SKANAUS ! ! !

Rašyti atsiliepimą

Jūsų elektroninio pašto adresas jokiu atveju nebus rodomas svetainėje ar panaudotas kur nors kitur. Laukai, kuriuos būtina užpildyti pažymėti žvaigždute *