„DERLIAUS KRAITĖ“, morkų kava (video)

MORKŲ KAVA

Lietuvaičiai nuo seno darė kavą, tiksliau, kavos pakaitalus iš įvairiausių vietinių žaliavų. Tinka viskas – ąžuolo giliukai, cikorijų, pienių šaknys, įvairūs grūdai, net burokėliai ir cukriniai runkeliai… Reikia tik žinot kaip juos apdoroti. Visa gudrybė labai paprasta – giliukus reikia išvirti ir nulupti kietą žievę. Kai kas tuos branduoliukus dar paverda piene – gaunasi kaip kakava. Tada mėsmale sumala ir orkaitėje džiovina. Paskiau labai svarbi akimirka – reikia paskrudinti. Tik atsargiai, kad neperdegtų ! Vis pamaišant, iki lengvai rudos spalvos. O visas šaknis, šakniavaisius beigi šakniagumbius reikia sutarkuoti stambia tarka, grūdud sumalti… Toliau viskas kaip su giliukais – džiovinam, skrudinam. Į puodelį dedam šaukštelį ar du, pasaldinam medum ar cukrum , jei ūkvata, ir geriam. Kaip matot ir čia yra fantazijai vietos !

Rudens vakarais ar šaltą žiemą tokia kava sušildo ne tik kūną, bet ir sielą…

Filmuke pamokysiu, kaip pasidaryti skanią kavą iš morkų. Kartais į tas morkas primaišau tikros kavos – labai geras skonis ! ! !

PABANDYKIT IR JŪS PASIGAMINTI !


Rašyti atsiliepimą

Jūsų elektroninio pašto adresas jokiu atveju nebus rodomas svetainėje ar panaudotas kur nors kitur. Laukai, kuriuos būtina užpildyti pažymėti žvaigždute *